/

10 maja, 2023

Grafika na stronie internetowej – dlaczego jest ważna?

Grafika
5/5 - (38 Głosów)

Grafika na stronie internetowej – dlaczego jest ważna?

Gdyby dać użytkownikom tylko kwadrans na skonsumowanie treści, 66% z nich wolałoby zobaczyć coś pięknie zaprojektowanego niż prostego i bez wyrazu. Projekt Twojej witryny jest ważną częścią Twojej obecności w marketingu online. Jeśli chesz stworzyć świetną stronę internetową dla swojej firmy, warto zrozumieć znaczenie projektowania stron internetowych. Dowiedz się o tym więcej!

Dobrze zaprojektowana grafika – zalety

 

Przyciąga uwagę użytkowników

Co się dzieje, gdy użytkownik wchodzi na Twoją stronę internetową? Pierwsze, na co zwraca uwagę, to jej wygląd. Jeśli grafika jest atrakcyjna i estetyczna, zyskujesz uwagę i zainteresowanie odbiorców. Z kolei gdy witryna jest nieprzyjemna dla oka lub korzysta z przestarzałych rozwiązań, odwiedzający mogą zamknąć ją już po kilku sekundach. Dlatego warto zadbać o to, aby grafika na Twojej stronie była profesjonalna i dopasowana do charakteru Twojej firmy.

 

Ułatwia przyswajanie informacji

Grafika na stronie internetowej nie tylko przyciąga uwagę użytkowników, ale również ułatwia pozyskiwanie informacji. Jeśli Twoja witryna zawiera ilustracje lub infografiki, użytkownicy łatwiej i szybciej przyswajają przekazywane przez Ciebie treści. Warto pamiętać o tym, że grafika na stronie internetowej powinna być funkcjonalna i uzupełniać tekst, a nie całkiem go zastępować.

 

Wzmacnia wizerunek firmy

Dobrze zaprojektowana szata graficzna to nie tylko kwestia estetyki czy funkcjonalności, ale także ważny element budowania wizerunku Twojej firmy. Atrakcyjne grafiki pozwalają Ci wyróżnić się na tle konkurencjii i sprawić, że Twoja marka zostanie zapamiętana pozytywnego wizerunku. Zadbaj o to, by grafika na Twojej stronie była spójna z innymi elementami identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

 

Wydłuża czas spędzany na stronie

Grafika na stronie ma również wpływ na czas, jaki użytkownicy ostatecznie na niej spędzą. Estetyczne grafiki przyciągają uwagę klientówi zachęcają ich do dłuższego przebywania na Twojej stronie. Z kolei monotonna i nieprzyjemna grafika może powodować, że szybko ją opuszczą. Jeśli Twoja witryna ma ciekawą i atrakcyjną szatę graficzną, z pewnością nie opędzisz się od klientów.

Chcesz mieć piękną stronę? Zostaw to nam!

Nie masz doświadczenia w projektowaniu graficznym? Brakuje Ci czasu na to, aby zadbać o wizualne aspekty Twojej strony? Skorzystaj z pomocy DragonMedia! Tworzymy profesjonalne strony internetowe dla firm dbając o każdy detal, w tym o odpowiedni design graficzny. Z nami w pełni wykorzystaz potencjał, jaki daje marketing internetowy i zbudujesz pozytywny wizerunek Twojej firmy online!

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!